VI NIEDZIELA WIELKANOCY 5.05.2024

Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 12:00 wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego, a o godz. 15:00 koronka do Miłosierdzia Bożego, katecheza, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i adoracja w ciszy, o godz. 17:40 nabożeństwo majowe.
W poniedziałek i wtorek 6 i 7 maja, w kościele, o godz. 18:40 próba przed I Komunią Świętą.
We wtorek po Mszy św. wieczorowej spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół KRP w  budynku parafialnym przy ul. Granicznej.
W środę 8 maja, Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Po Mszy Świętej o godz. 18:00, zapraszamy uczniów klas IV z rodzicami na próbę, przed rocznicą I Komunii Świętej. Prosimy by dzieci przyniosły na próbę, dyplomy I piątków miesiąca.
W piątek 10 maja, o godz. 15:30 spowiedź dzieci i ich rodzin przed I Komunią Świętą. Po nabożeństwie majowym, rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Pięćdziesiątnicy.
W sobotę 11 maja o godz. 10:00 Uroczystość I Komunii Świętej.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
12 września, w niedzielę, zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej w Parczewie  na kolejną diecezjalną  pielgrzymkę rodzin.
Bóg zapłać  p. Mariuszowi Marchlewskiemu za wykonanie 6 uchwytów na flagi.
Pielgrzymka do Gruzji 14-21 września 2024r. Kontakt z ks. Proboszczem.
Wydatki parafialne: zaliczka na mozaikę 50.000 zł.
Bóg zapłać pani Krystynie Trzaskalskiej za pielęgnację ogrodu przy plebanii.
Bóg zapłać za ofiary na mozaikę: bezimienna z Terespola 1000 zł., bezimienna 200 zł., bezimienna 50 zł., Marianna i Mieczysław z Łobaczewa Dużego 200 zł. Ofiary na mozaikę można składać również przelewem.
Nr Konta: 18 8037 0008 6801 6333 2000 0020.
W najnowszym numerze Echa Katolickiego możemy przeczytać następujące artykuły: 1. Uzależniony reaguje tylko na własne cierpienie. Jak mądrze pomagać m. in. alkoholikom, narkomanom- radzi ks. Marek Dziewiecki. 2. O posłudze niewidomych  na ciele i duszy- w rozmowie z krajowym duszpasterzem osób niewidomych i niedowidzących. Zachęcamy do lektury.
Do zawarcia sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Daniel Imiołek, kawaler, zam. w Poznaniu, par. św. Stanisława BiM i Dalia Magdalena Rossa, panna, zam. w Terespolu, par. tut. – zapowiedź 3. Paweł Maciejewski, kawaler
i Weronika Mikołajczyk, panna, oboje zam. w Terespolu, par. tut. – zapowiedź 3. Michał Sobolewski, kawaler, zam. w Terespolu, par. tut. i Marlena Szlabs, panna zam. w Chełmcach, par. św. Marii Magdaleny – zapowiedź 2.
W minionym tygodniu odeszli do Pana: ś.p. Mieczysław Bogdan Poleszczuk l. 81, Roman Homicz l. 60, Maria Terpiłowska  l. 85. Wieczny odpoczynek…

2 Replies to “Ogłoszenia parafialne”